„Otwórz okno na kulturę”

W najbliższą sobotę (9.07) o godz. 19:00 Koniński Teatr Tańca zaprezentuje spektakl „dowód bardzo osobisty” w ramach Festiwalu Teatrów „Otwórz okno na kulturę”, którego organizatorem jest Konin. Tu płynie energia.

Serdecznie zapraszamy Państwa na os. Chorzeń (plac przy boisku ul. Makowa)!

„dowód bardzo osobisty” tym razem w wyjątkowej, niespotykanej scenerii, oko w oko z publicznością i jak zwykle w towarzystwie muzyki na żywo.

WSTĘP WOLNY

Zapraszamy!

link do wydarzenia: KLIK

Podziękowania

26 czerwca 2022 roku, odbyła się premiera nowej produkcji Konińskiego Teatru Tańca zatytułowanej „Sztetl”.

Koninianie oraz goście z całej Polski mieli wyjątkową okazje obejrzeć spektakl, inspirowany książką Theo Richmonda „Uporczywe echo”, który został wystawiony w absolutnie osobliwej przestrzeni – za konińska Synagogą.

Zespół Konińskiego Teatru Tańca chciałby podziękować WSZYSTKIM, którzy byli z nami tego dnia i których pomoc okazała się niezbędna w zrealizowaniu tego wspaniałego przedsięwzięcia!

Ogromne podziękowania kierujemy w stronę Dyrekcji Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie – Lucyny Lenard-Woźniak oraz wszystkich pracowników Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie -Olga, Aneta, Heniu, Tomek, Piotr – za zorganizowanie wieczoru, przygotowanie przestrzeni oraz obsługę techniczną naszego wydarzenia. DZIĘKUJEMY!

Dziękujemy również Dyrekcji Centrum Kultury i Sztuki w Koninie – Justynie Kałużyńskiej-Markockiej – oraz Władzom Miasta Konina, a w szczególności Panu Prezydentowi Witoldowi Nowakowi oraz Pani Zenonie Sroczyńskiej – za nieustające wsparcie w naszych działaniach.

Ogromne podziękowania również dla:
Marty Duszyńskiej
Mateusza Górskiego
Bartosza Furmaniaka – Czarny Lisek Films
Kamila i Magdy Strajch – Zielona Miłość Fotografia
PGKiM Sp. z oo w Koninie
Piekarnia DALEN
Koniński Dom Kultury
Agencja Ochrony Magnum Konin
Mirka Jurgielewicza
Portal LM.pl
Szymona Lewandowskiego
Jakuba Kozłowskiego
Michała Pogodskiego
Bartka Strzykowskiego
Bartosza Małaczka
Artura Wieczorka
oraz dla Kajetana Pilarskiego.

DZIĘKUJEMY!

Zespół Konińskiego Teatru Tańca

„Sztetl” – nowa premiera

NOWA PREMIERA KONIŃSKIEGO TEATRU TAŃCA

Serdecznie zapraszamy Państwa na spektakl „Sztetl” w choreografii Katarzyny Łapaj.

Sztetl Konin.

Plac Zamkowy – Teper Mark, Synagoga, ulica Kramowa, Biblioteka…znasz te miejsca?

„Do roku 1883 odsetek ludności żydowskiej w mieście był największy – 52 % mieszkańców. Żydowski zmysł do interesów przyczynił się do gospodarczego rozwoju miasta.”

Spektakl „Sztetl” Konińskiego Teatru Tańca to druga część tanecznej opowieści o Koninie. Tym razem cofamy się na osi czasu. „Sztetl” to podróż w poszukiwaniu społeczności, której już nie ma. To opowieść przede wszystkim o odnowie, o pamięci, nie tylko o unicestwieniu. Czy żydowski Konin zniknął❔

Spektakl na podstawie książki „Uporczywe echo” Theo Richmonda, realizowany przy pomocy środków budżetu Województwa Wielkopolskiego.

26 czerwca 2022
o 19:00
plac za Synagogą

Koncept i choreografia: Katarzyna Łapaj
Muzyka: Kajetan Pilarski, Mateusz Górski, Katarzyna Łapaj, Artur Wieczorek
Tańczą i współtworzą: Kinga Furmaniak, Agnieszka Łapaj-Lewandowska, Weronika Skórzewska, Maria Chrysostomou, Nina Jóźwiak, Natalia Poprawska, Oliwia Wanot, Olga Szuman, Martyna Kulig, Dominika Mikołajczyk, Katarzyna Łapaj
Produkcja: Koniński Teatr Tańca – Konin Dance Theatre, Młodzieżowy Dom Kultury w Konine, Centrum Kultury i Sztuki w Koninie
Zdjęcia i grafika: Bartosz Furmaniak

CONTESTPORARY FINAL 2022

4 czerwca 2022 KTT miał ogromną przyjemność zaprezentowania fragmentu spektaklu „dowód bardzo osobisty” podczas finałowej edycji Contestporary.

„Contestporary to przestrzeń wolna o podziałów, w której nie określa Cię styl, a Twój taniec. Miejsce, gdzie bez względu na to czy tworzysz scenę street dance, odkrywasz siebie na deskach teatru czy też po prostu szukasz się w tańcu choćby w domowym zaciszu – jesteś mile widziany. Stawiamy na wspólne przeżywanie tańca, bez ram i barier.”
Podczas tej szczególnej finałowej edycji oprócz jamu i walk tanecznych, odbyły się również Masterclass z Anną Marią Karabelą, premiera spektaklu Kompanii Tańca AWF oraz występ zaproszonych gości – Konińskiego Teatru Tańca oraz Lizy i Daszy z Ukrainy.

Dziękujemy z całego serca organizatorom za zaproszenie, dziękujemy za cudowne i budujące słowa skierowane do nas po spektaklu, gratulujemy również zwycięzcy oraz wszystkim uczestnikom. Wyczekujemy z niecierpliwością kolejnych edycji.

Fot. Marta Duszyńska

„dowód bardzo osobisty” ponownie na scenie

7 maja 2022 roku, na deskach CKiS DK Oskard, Koniński Teatr Tańca zaprezentował spektakl „dowód bardzo osobisty” w choreografii Katarzyny Łapaj.
Po dwóch latach od premiery, mieszkańcy Konina mieli okazję ponownie doświadczyć ruchowej interpretacji powojennej historii naszego miasta.
Ten spektakl wiele dla Nas znaczy.
My daliśmy z siebie wszystko!
Publiczność również!
DZIĘKUJEMY za autentyczne reakcje z widowni podczas spektaklu, za miłe słowa, za niekończące się brawa i owacje na stojąco.

Zrobimy wszystko by spełnić Wasze oczekiwania – grać spektakle co raz częściej i częściej. Dla takiej widowni jak nasza konińska – WARTO.

Na pierwszym zdjęciu MY i WY, czyli Koniński Teatr Tańca w absolutnie kompletnym składzie – bo żaden teatr nie istnieje bez widza.

fot. Bartosz Furmaniak Czarny Lisek films

„GRA”

29.04.2022 roku z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca, Koniński Teatr Tańca przygotował etiudę choreograficzną zatytułowaną „GRA”. Była to etiuda wyjątkowa, ponieważ kreowana z udziałem publiczności.

Zwieńczeniem każdego z grań był panel dyskusyjny, w którym tancerze, a tym samym twórcy, mogli krótko opowiedzieć, skąd wziął się pomysł na etiudę, jak powstała maszynka oraz odpowiedzieli na pytania uczestników i odbiorców tego wydarzenia.

Dziękujemy za tak liczny udział w naszej GRZE!
Życzymy Wam, abyście nigdy nie stracili radości z tańca!

GRA odbyła się w ramach akcji tańczMY, której organizatorem jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Fot. B. Furmaniak Czarny Lisek films

„dowód bardzo osobisty”

Spektakl taneczny „dowód bardzo osobisty” 

Pierwszy raz cały spektakl na scenie Oskardu przed publicznością na żywo!

O spektaklu…
„dowód bardzo osobisty” to próba zdefiniowania prawdy o tym co nas łączy, nas – społeczności miasta Konina. W poszukiwaniu wspólnego mianownika zapytaliśmy mieszkańców – z czym kojarzy im się Konin? Na tej podstawie powstała struktura spektaklu. Wśród mnogości skojarzeń wyłoniły się kluczowe dla nas hasła, powracające jak echo: Festiwal, Huta, Kopalnia, Elektrownia. A zatem Konin i jego integralna, przemysłowa strona i kultura –„Konin – na scenie”. Ruch, aluminium, węgiel i ludzie.
Jaki stosunek do miasta mają młodzi ludzie? Czy planują tu przyszłość? Czy lubią tu wracać? Co by zmienili? Jak rozwijał by się Konin, gdyby nie odnaleziono tu pierwszych pokładów węgla? Jaki wpływ na region, społeczność czy jednostkę miał rozwijający się tu przemysł?
„dowód bardzo osobisty” nie daje gotowych odpowiedzi , ale daje głos mieszkańcom i składnia do refleksji nad otaczającą nas rzeczywistością, środowiskiem. Spektakl, który dotyczy każdego nas, każdego Koninianina, ale i każdego młodego człowieka, który wkracza w okres wyborów dotyczących jego przyszłości. Przyszłości, która choć dziś jest niepewna, zawsze przecież daje nadzieję i budzi oczekiwanie, że to co nadejdzie będzie dobre, trwałe, budujące, radosne – Niech takie będzie.

Choreografia i reżyseria: Katarzyna Łapaj
Muzyka: Kajetan Pilarski, Piotr Winiarski
Tańczą i współtworzą: Agnieszka Łapaj-Lewandowska, Kinga Furmaniak, Weronika Skórzewska, Nina Jóźwiak, Natalia Poprawska, Bianka Tokłowicz, Hanna Jaskot, Maria Chrysostomou
Reżyseria światła: Rafał Piotrowski
Realizacja dźwięku: Mateusz Górski
Grafika: Kinga Furmaniak
Produkcja: Koniński Teatr Tańca, Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie, Centrum Kultury i Sztuki w Koninie

Bilety już wkrótce w sprzedaży! 

link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/310111057729477/?ref=newsfeed

Zapraszamy

„GRA”

„Gra” to działanie choreograficzne przygotowane przez Koniński Teatr Tańca specjalnie z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca. Jest to etiuda, która będzie współtworzona przez publiczność, dzięki czemu za każdym razem będzie inna i unikatowa.


Zapraszamy serdecznie wszystkich do WSPÓLNEGO kreowania choreografii.
Aby rozpocząć Grę wybierz kolor i naciśnij przycisk…🟡🟢🔴

Międzynarodowy Dzień Tańca
29/04/2022
godz. 17:00/18:00/19:00
Klubokawiarnia NOT, CKiS DK Oskard

ZAPRASZAMY!

Produkcja: KTT, Epicentrum Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie, Konin. Tu płynie energia.

Grafika: Kinga Furmaniak