Koniński Teatr Tańca to zespół pracujący w technikach tańca współczesnego, wykorzystujący improwizację w procesie tworzenia.
Teatr ma na celu poruszenie tematów bliskich człowiekowi, bliskich miastu Konin oraz skłania ku rozmowie i interakcji z widzem. Integralną częścią projektów tanecznych jest także autorska muzyka, stanowiąca istotny element całości spektakli.
Teatr tańca podejmuje inicjatywy artystyczne i edukacyjne, które mają na celu promocje tańca jako środka wypowiedzi o dużym potencjale emocjonalnym i intelektualnym, a przede wszystkim kładzie nacisk na współprace z instytucjami kultury (Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie oraz Centrum Kultury i Sztuki w Koninie) w celu budowy sieci ośrodków promujących sztukę tańca w różnych środowiskach poprzez prezentację spektakli, organizację warsztatów tańca, projekcje video, a także działania performatywne w przestrzeniach nie tylko teatralnych.
Jednym z najistotniejszych celów KonińskiegoTT jest promowanie lokalnych twórców i artystów, promowanie sztuki tańca w mieście, przybliżanie gatunku teatru tańca jego mieszkańcom oraz przywrócenie Konina jako istotnego ośrodka tańca współczesnego na kulturalną mapę Polski.
Teatr współtworzony jest przez 4 artystki-koninianki:
- Katarzynę Łapaj,
- Agnieszkę Łapaj – Lewandowską,
- Kingę Furmaniak,
- Weronikę Skórzewską.
Obecnie Koniński Teatr Tańca współpracuje z takimi instytucjami kultury jak Centrum Kultury i Sztuki w Koninie DK OSKARD oraz z Młodzieżowym Domem Kultury w Koninie.