Fenotyp

Choreografia i wykonanie: Weronika Skórzewska

Kompozycja utworu: Katarzyna Łapaj

Skrzypce: Katarzyna Łapaj

Wiolonczela: Agata Michurska

Tytuł utworu: Collage No2

Rejestracja i mix utworu muzycznego: Studio Nagrań MEGAFON

Czas trwania: 4:30

Autorka o etiudzie: Etiuda powstała w wyniku inspiracji zdjęciem, ukazującym ciało podzielone na cztery kolory, co można interpretować jako zróżnicowanie na rasy człowieka. Klasyfikacje gatunku ludzkiego obejmowały podział na grupy, które są różnie nazywane przez twórców podziału. W czasach przed Linneuszem, Immanuel Kant podzielił gatunek ludzki na cztery odmiany w zależności od zamieszkiwanego klimatu.

Założeniem solo jest ukazanie każdej części ciała w innej jakości, różnej od pozostałych tak by dominowała nad innymi. Ostatecznie jednak żaden z członów ciała nie będzie chciał podporządkować się całkowicie drugiemu, kolejno wyrywając się z ram jednego dominującego. Przesłaniem etiudy jest, by ukazać, że w pojedynkę trudno jest cokolwiek zdziałać, że czasami trzeba pójść na kompromis, podporządkować się innym, aby wspólnie wypracować sytuację bądź położenie, które będzie korzystne dla wszystkich.

Etiuda choreograficzna „Fenotyp” została zaprezentowana w marcu 2019 r. na Scenie Wspólnej w Poznaniu podczas wieczoru dyplomowego studentów kierunku „Taniec w kulturze fizycznej” AWF Poznań.

Fot. Maciej Zakrzewski oraz Krzysztof Fabiański

%d blogerów lubi to: