Koniński Teatr Tańca oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie serdecznie zapraszają na spektakl

dowód bardzo osobisty
23 kwietnia 2020 r. godz. 19:00
scena Koniński Dom Kultury KDK Konin

Choreografia i reżyseria: Katarzyna Łapaj
Muzyka: Piotr Winiarski, Kajetan Pilarski
Kostiumy: Balletic Atelier
Produkcja: Koniński Teatr Tańca – Konin Dance Theatre, Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie

Tańczą i współtworzą:
Katarzyna Łapaj, Agnieszka Łapaj-Lewandowska, Kinga Furmaniak, Weronika Skórzewska, Bianka Tokłowicz, Kasandra Gomulska, Hanna Jaskot, Natalia Poprawska, Martyna Wiśniewska, Nina Jóźwiak, Oliwia Raszewska

Do spektaklu zaproszone zostały tancerki Studio Tańca Rytmix Konin – Rytmix Dance Studio, Szkoła Tańca i Baletu FART KONIN oraz TOP DANCE MDK KONIN

Zdjęcia, video, grafika: Kinga Furmaniak, Bartosz Furmaniak

Spektakl dowód bardzo osobisty został włączony w ogólnopolską akcję -TańczMY organizowaną z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca. Patronem akcji jest Instytut Muzyki i Tańca.

Konin – miasto położone w samym centrum Polski, we wschodniej części Wielkopolski, nad rzeką Wartą. Liczba ludności ok. 80 tys. Piszą, że to miasto otwarte na nowe pomysły, nowe rozwiązania, inwestycje, a przy tym pełne rozmaitych potencjałów i – wciąż niewyczerpanych – możliwości… ale czy tak naprawdę jest? A co myślą o tym ludzie?

„dowód bardzo osobisty” to próba zdefiniowania prawdy o tym co nas łączy, nas jako społeczności miasta Konin. W poszukiwaniu wspólnego mianownika oddaliśmy głos mieszkańcom i na tej podstawie powstała struktura spektaklu. Wśród mnogości skojarzeń wyłoniły się kluczowe dla nas hasła, powracające jak echo – Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca, Huta Aluminium, Elektrownia. A zatem Konin i jego integralna, przemysłowa strona oraz kultura – ”Konin jest na scenie”.
Ruch, aluminium, węgiel.
Jaki stosunek do miasta mają młodzi ludzie? czy planują tu swoją przyszłość? czy lubią tu wracać? co by zmienili?
Stawiając liczne pytania o przyszłość w Koninie czy wpływ wielkich zakładów pracy na środowisko i lokalną społeczność, otrzymaliśmy odpowiedzi bardzo osobiste i nieoczywiste, ale co istotne dla nas ,jako tancerzy, podkreślające niebagatelną rolę sztuki tańca dla całego miasta. Nasz spektakl, jako wydarzenie samo w sobie, otrzymał zatem dodatkowy, szczególny cel – promowanie wśród młodych ludzi atmosfery twórczej współpracy i integracji.
„Dowód bardzo osobisty” nie daje gotowych odpowiedzi, ale daje głos mieszkańcom i skłania do refleksji nad otaczającą nas rzeczywistością, środowiskiem. Spektakl, który dotyczy każdego z nas, każdego koninianina, ale i każdego młodego człowieka, który wkracza w okres wyborów, dotyczących jego przyszłości.
„Wpadnij, wpadnij do Konina, tu kariera się zaczyna…”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: