Ogólnopolski Festiwal Teatrów Tańca Sfera Ruchu Zielona Góra 2020 – „The Big Bang”

W piątek 16.10.2020r. artystki Konińskiego Teatru Tańca zaprezentowały się na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Tańca Sfera Ruchu w Zielonej Górze Sfera Ruchu Zielona Góra organizowanym przez Pracownia Teatru Tańca. W ramach wydarzenia Koniński Teatr Tańca zaprezentował fragment spektaklu „dowód bardzo osobisty” w choreografii i reżyserii Katarzyny Łapaj.

Sfera Ruchu to sieć festiwali zogniskowanych wokół tanecznych sztuk performatywnych realizowana w trzech ośrodkach: Słupsku, Toruniu i w Zielonej Górze.
Celem inicjatywy jest prezentacja spektakli oraz integracja środowiska związanego z obszarem szeroko pojmowanego polskiego teatru tańca oraz tańca współczesnego. Pomysłodawcami i dyrektorami festiwali są: Joanna Miś-Fudali, Gabriela Keller-Janus oraz Marek Zadłużny.
Obecnie wydarzenie ma charakter kuratorski i skierowane jest do środowiska zajmującego się tańcem zarówno zawodowo, jak i niezawodowo, lecz profesjonalnie. Ideą jest wykreowanie przestrzeni dla zespołów oraz twórców, którzy oddają siebie dla tańca i tworzą często wykonując na co dzień inną profesję
Inicjatywa zielonogórska ma swój początek w Festiwalu SPACE, który od 2010 był realizowany przez Marka Zadłużnego w kooperacji z Anną Piotrowską.

Serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie i możliwość prezentacji w tak wyjątkowej przestrzeni przed wspaniałą publicznością.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: