„Usłane balonami”

Koniński Teatr Tańca, Centrum Kultury i Sztuki w Koninie oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie zapraszają na premierę spektaklu „Usłane balonami”, która odbędzie się w ramach Nocy Kultury 2021.

„Usłane balonami”
Choreografia i reżyseria: Kinga Furmaniak
Muzyka: Kajetan Pilarski, Hubert Kulig
Kostiumy: Daria Jasiecka – Balletic Atelier
Produkcja: Koniński Teatr Tańca – Konin Dance Theatre, Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie, Centrum Kultury i Sztuki w Koninie

Tańczą i współtworzą:
Weronika Skórzewska, Katarzyna Łapaj, Agnieszka Łapaj-Lewandowska, Kinga Furmaniak, Nina Jóźwiak, Natalia Poprawska, Martyna Wiśniewska, Bianka Tokłowicz, Marta Merdzińska, Hanna Jaskot, Oliwia Wanot, Weronika Podlasińska, Klaudia Cembrowicz, Iga Gapińska, Oliwia Pawłowska, Ewelina Pisarska


“Usłane balonami” jest opowieścią o zatraceniu w dążeniu do upragnionego ‘raju’. Zatraceniu, które przysłania nam inne perspektywy. Sprawia, że uchodzi z nas powietrze i pozostaje ciało wypełnione pustką. Artyści podczas procesu twórczego próbowali utożsamić się z emocjami złości, frustracji, czy bezsilność, które powstają w zetknięciu z fałszywie szczęśliwym bytem. Widz w trakcie spektaklu będzie mógł przyjrzeć się drodze jednostki w odnalezieniu spokoju i radości z celebrowania życia. Ostatecznie skłania do refleksji: Czym jest upragniony ‘raj’ do, którego dążymy? Jak go znaleźć? Czy tam będziemy szczęśliwi?

Spektakl powstał z inicjatywy Konińskiego Teatru Tańca współpracującego wraz z grupą projektową, reprezentowaną przez młodych artystów i instruktorów tańca z konińskiego środowiska.

Bilety:
http://oskard.dyndns.org/MSI/OrderTickets.aspx…

Więcej informacji:
https://www.ckis.konin.pl/noc-kultury-koninski-teatr…/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: